PRZEPROWADZIŁAM SIĘ I PISZĘ TERAZ TUTAJ

Komplementowanie ... i komplementy

12:55

Nie wiem kiedy mija ten czas. Ostatnie dni spędziłam na szkoleniu związanym z nurtem, w którym mam zamiar pracować. Myślę, że na początku przyszłego roku wybiorę się na drugi stopień. Ale dziś nie będzie ani o rozwijaniu się, a tym bardziej o moich planach zawodowych.

KOMPLEMENTOWANIE

Komplementowanie jest moją ulubioną techniką terapeutyczną w nurcie, którym się interesuję, i według którego filozofii mam zamiar żyć. Otóż technika ta polega na wydobywaniu, wzmacnianiu oraz rozszerzaniu zasobów osobistych drugiego człowieka - tym samym związana jest z tym, żeby w negatywach odnajdywać jak najwięcej pozytywów. Na początku wydaje się to bardzo trudne, jednak z czasem wchodzi to w krew.

... I KOMPLEMENTY

Skoro była mowa o komplementowaniu to musi być parę słów o komplementach. To kilkudniowe szkolenie pozwoliło, że zdałam sobie sprawę z tego jak rzadko chwalę swoich bliskich i ludzi znajdujących się w moim otoczeniu. Przecież powiedzenie komuś, że z czymś sobie świetnie poradził, bądź bardzo dobrze wygląda w nowo zakupionej bluzce nic nas nie kosztuje! A w ten sposób możemy poprawić samopoczucie nie tylko drugiej osobie, ale także i samemu sobie. Ludzie nie tylko mówią mało komplementów, ale również nie są przyzwyczajeni do ich przyjmowania.

A jak jest u Was? Często mówicie komplementy?

Przeczytaj także

12 komentarzy

 1. komplementuje i lubie byc komplementowana :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ostatnio zdarza mi się coraz częściej komplementować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze staram się chwalić i komplementowac innych, bo wiem jak to dobrze potrafi zadziałać :) Staram się tez przyjmować komplementy na swój temat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Komplementuje, musze przyznac, iz nawet dosyc czesto :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Staram się... :)
  Tyle komplementów co w obecnym czasie, chyba jeszcze nigdy nie otrzymałam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Komplementuję często, ale kiedy ktoś prawi komplementy mnie peszę się i czasami ma wrażenie, że nie są to szczere słowa. Nie wiem czemu tak mam, może po prostu nie wierzę że mogę np. komuś podobać się w zielonej bluzce :) Taki prosty przykład.
  Komplementy mnie zawstydzają od zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię mówić komplementy, ale też lubie je słyszeć:)
  pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 8. Komplementowanie innych nie stanowi dla mnie problemu i często nawet osobom, które nie są bliskie potrafię takowy sprawić. Za to przyjmowanie komplementów od innych rożnie mi wychodzi. Te dot.wyglądu budzą moją nieufność, a np. te dotyczące zrobionych przeze mnie smakołyków przyjmuję bez problemu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja chyba dość często mówię komplementy, ale trochę demotywuje mnie to kiedy ktoś w nie nie wierzy ;]

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo interesujące zagadnienia:) Lubię sprawiać komplementy, wiem że jest to bardzo miłe:)
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też lubię mówić i dość często mówię ;)))
  A czasem usłyszeć.... też miło :)

  OdpowiedzUsuń


Facebook

zBLOGowani

zBLOGowani.pl

statystyki