PRZEPROWADZIŁAM SIĘ I PISZĘ TERAZ TUTAJ

Nowe perspektywy

15:02

Wczorajszy dzień był bardzo długi, męczący i przepełniony po same brzegi dużą ilością stresu. Dopiero po dwudziestej pierwszej wróciliśmy do domu od lekarza z mieszanymi uczuciami. W każdym bądź razie pierwszą wizytę u nowego lekarza zaliczam do bardzo udanych. Nowe spojrzenie na moje problemy zdrowotne, a wraz z tym nowe leczenie, które powinno przynieść odpowiednie efekty. Niestety już obydwa jajniki są pokryte torbielami, ale mam nadzieję, że wszystkie zalecenia lekarza przyniosą odpowiednie efekty. Przez najbliższe dziesięć dni prócz Euthyroxu mam brać Orgamentril dwa razy dziennie - zobaczymy jakie będą tego efekty, a potem cała seria badań. Jednak przede wszystkim kluczową rolę odgrywa tutaj dieta o niskim indeksie glikemicznym. Generalnie odżywiam się w miarę zdrowo, aczkolwiek muszę parę produktów wyeliminować ze swojej diety - przede wszystkim wszystkie produkty pszenne. Jak na razie szukam w internecie różnych informacji o produktach z niskim indeksem glikemicznym - z tego co zauważyłam do tej pory to są listy ogólnych produktów spożywczych, jednak poszukuję informacji na temat konkretnych artykułów.

Może ktoś z Was miał styczność z dietą o niskim indeksie glikemicznym? Dla mnie to zupełnie nowy temat, i wielu rzeczy po prostu nie wiem. 


Image Map

Przeczytaj także

8 komentarzy

 1. Chciałabym pomóc, ale niestety nie mam żadnego pojęcia o takiej diecie:)
  Powodzenia i ściskam

  OdpowiedzUsuń
 2. W IG chodzi przede wszystkim o wyrzuty insuliny po spożyciu niektórych węglowodanów. Co ma wpływ na hormony, wagę, zdrowie itd.
  Musisz uważać przede wszystkim na cukier, mąkę (szczególnie białą) i wszystko z niej zrobione, ziemniaki, biały ryż, niektóre owoce np. banany i chyba winogrona, owoce suszone, niektóre zboża (np. kasze).
  W internecie są takie tabelki podzielone na trzy kategorie produktów :) Dobrych, niewskazanych i umiarkowane niewskazanych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie napiszę niczego nowego, ale wiem, że pozytywne myślenie może zdziałać cuda ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Typowej diety nie mam, ale mam dokładnie opisane tabele z indeksem glikemicznym dla poszczególnych składników.
  Jeśli będziesz chciała wyślę Ci na maila :)
  Ściskam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzymam kciuki, żeby leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty :) Czasem zmiana lekarza pomaga. Zauważyłam to po sobie.
  Co do diety z IG. Ja korzystałam z tabelek i przykładowych jadłospisów z internetu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję że się wszystko uda. 27 idę do lekarza. Jestem sama ciekawa czy hormony troche pomogły. Moje zrzucanie wagi jest znikome... ale przestałam tyć i inne objawy ustały. Kiedś przeglądałam te indeksy glikemiczne. I pamiętam że była strona dieta-ig.pl na którą pewnie już trafiłaś. Wiem też, że w księgarniach jest tego od zatrzęsienia. Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 7. niestety nie mam o tym pojęcia!
  trzymam kciuki za kurację ;*

  OdpowiedzUsuń
 8. Kamilo, trzymam za Was kciuki!

  OdpowiedzUsuń


Facebook

zBLOGowani

zBLOGowani.pl

statystyki