PRZEPROWADZIŁAM SIĘ I PISZĘ TERAZ TUTAJ

Kwiaty na balkon

23:08

Wczorajszego wieczoru wracając do mieszkania, postanowiłam, że w dniu dzisiejszym muszę w końcu ogarnąć temat kwiatów na balkon. Jak pomyślałam, tak zrobiłam. Z samego rana pojechałam w poszukiwaniu kwiatów idealnych. Nie przepadam za pelargoniami, które dla mnie po prostu nieprzyjemnie pachną, więc miałam nie co utrudnione zadanie, ponieważ gdzie nie zaszłam to albo pelargonie, albo surfinie - a ja potrzebowałam czegoś, co będę mogła zasadzić w dwóch doniczkach (korytkach) i powiesić na balkonowej balustradzie. W ostateczności wybrałam te same kwiaty, co w ubiegłym roku. Generalnie nie znam się na kwiatach: ani na ich nazwach, a tym bardziej na ich pielęgnowaniu - dlatego z reguły poszukuję roślin niezbyt wymagających, kolejnym czynnikiem, który biorę pod uwagę podczas wyboru jakichkolwiek kwiatów jest błahy - po prostu muszą być ładne.

Po południu, mając chwilę zabrałam doniczki i posadziłam w nich kwiaty. W ubiegłym roku, w zakamarkach spiżarni znalazłam stare, gliniane miski i garnuszki - jeszcze po babci mojego męża - i znalazłam dla nich zastosowanie. W części z nich jeszcze kilka tygodniu temu posiałam bazylię i zasadziłam cebulkę, które wraz z innymi ziołami mają swoje miejsce na balkonowym stoliku. A dziś pozostałe wykorzystałam na kwiaty, które stoją przed wejściem do naszego mieszkania. Jako, że tak jak wspominałam nie znam się na kwiatach, to nawet nie miałam zielonego pojęcia jak wybrane przeze mnie kwiaty się nazywają - więc sięgnęłam do wyszukiwarki internetowej, i poszperałam. W końcu po dłuższym czasie dowiedziałam się, że wybrane przeze mnie kwiaty noszą dziwną nazwę Osteospermum/Dirmofoteka, które pochodzą z rodziny astrowatych. 

A jak jest na Waszych balkonach/tarasach/parapetach? Sadzicie jakieś kwiaty na okres wiosenno-letni? Czy uważacie to za zbyteczne?

Image Map

Przeczytaj także

3 komentarzy

  1. Kwiaty na balkonie - jestem zdecydowanie na TAK :) Niestety ręki do kwiatów za bardzo nie mam, ale tak samo jak Ty postanowiłam w tym roku zaszaleć z kwiatami :)

    OdpowiedzUsuń


Facebook

zBLOGowani

zBLOGowani.pl

statystyki